Praktyka zawodowa

Jako psycholog prowadziłem m.in. regularne zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci i ich rodziców, warsztaty dla ojców i warsztaty psychologiczne w szkole rodzenia.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci i rodziców

W latach 2018-2020 jako psycholog współprowadziłem w Instytucie Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu grupowe zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat oraz ich rodziców. Cotygodniowe spotkania w ramach Grup Zabawowych i Klubów Dwulatka to dla dzieci okazja do poznawania świata, zdobywania pierwszych doświadczeń z rówieśnikami i wielozmysłowych eksperymentów w bezpiecznym towarzystwie rodzica, który może poznać innych rodziców, wymienić się doświadczeniami i zainspirować w odkrywaniu swojego rodzicielstwa. Moje doświadczenie to współprowadzenie ponad 700 godzin takich spotkań.

W Instytucie Małego Dziecka byłem pomysłodawcą Grup Zabawowych dla ojców z małymi dziećmi – comiesięcznych spotkań dla grupy 13 ojców mających dzieci w wieku od 6 do 18 miesięcy.

Warsztaty dla ojców

W ramach projektu współfinansowanego przez Miasto Poznań współprowadziłem w Instytucie Małego Dziecka warsztaty pt. „Być Tatą – jak budować bliską i zaangażowaną relację z dzieckiem”. Tematyka warsztatów dotyczyła rozpoznawania i zaspokajania potrzeb rozwojowych dzieci, wagi zaangażowania ojca w relację z dzieckiem i wzmacniania kompetencji związanych z harmonijnym łączeniem różnych ról i obowiązków, w jakich funkcjonują ojcowie.

W Szkole Rodzenia Alma Matter w Poznaniu prowadziłem także warsztaty dla mężczyzn oczekujących na narodziny pierwszego dziecka. Warsztat skupiał się na trzech obszarach: 1) profilaktyka zdrowia psychicznego (kobiety i mężczyzny) w okresie ciąży; 2) psychologiczne aspekty porodu; 3) wyzwania związane z połogiem i okresem poporodowym.

Warsztaty dla rodziców

We współpracy z Fundacją Share the Care prowadziłem warsztaty online dla par. Dotyczyły one partnerstwa w związku, podziału obowiązków domowych i rodzicielskich oraz komunikacji.

Warsztaty dla mężczyzn

Męska emocjonalność, wartości, cele życiowe, relacje z własnym ojcem – to część tematów, wokół których pracowałem z różnymi grupami młodych mężczyzn. Dwukrotnie na warsztatach z grupami z dominikańskich duszpasterstw akademickich z oo. dominikanów (z Poznania i Warszawy) podczas dwóch 4-godzinnych warsztatów. Prowadziłem także Grupę Rozwoju Osobistego dla Młodych Mężczyzn (GROMM), czyli cykl 10 spotkań warsztatowych we współpracy z Fundacją Odzyskani.

Lubię energię takich spotkań, rozmowy z innymi mężczyznami, wymianę doświadczeń i tworzenie przestrzeni do lepszego poznania siebie.

Warsztaty dla narzeczonych

Bardzo dobrze wspominam także dwa warsztaty, które prowadziliśmy z moją Żoną dla grupy kilkunastu narzeczonych z Poznania. Pierwszy z nich dotyczył planowania rodziny i roli seksualności w małżeństwie a drugi ról męża i żony w związku.

Warsztaty dla studentów

Na zaproszenie Poznańskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii (PSSiAP) miałem okazję też poprowadzić dla studentów psychologii warsztat nt. komunikacji z dzieckiem w sytuacji hospitalizacji. Warsztat był elementem przygotowania do wolontariatu w poznańskich szpitalach.

%d blogerów lubi to: